Sort by
  • Wonka

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Zen – Grogu and Dust Bunnies

    ★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Werewolf by Night

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Sunny Laprade: Queer Enough

  • Nope

    ★★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Thor: Love and Thunder

  • Night of the Coconut

    ★★★★

  • Ms. Marvel

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Cool Blue Car

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • 9 Bullets

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Unmaking of a College

  • Jackass Forever

  • Moonfall

    ★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • I Suppose I'm An Inconvenience

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★½

  • NOH8 Photo Shoot with the Cast of Search Party

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • My Sweet Lord

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

  • On Memory

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Come and Learn with Pibby!

    ★½

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

  • 9/21/21

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½