• The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Azul la mancha

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Someone, somewhere

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Onward

    ★★★½

  • Road to Roma

  • The Present

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Hand Off

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Moffie

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic