• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Death to 2020

  • Audrey

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saria

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • The Lion King

    ★½

  • Daughter

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Children of the Sea

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½