Sort by

knjr has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Visitor Information

Visitor Information

2015
×
Edit this entry  
27
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Edit this entry  
27
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Juggernaut

Juggernaut

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hologram Man

Hologram Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry