Sort by

knjr has logged 91 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lily C.A.T.

Lily C.A.T.

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
12
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Bell

Death Bell

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★
Edit this entry  
31
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Full Circle

Full Circle

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Original Gangstas

Original Gangstas

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Black Room

The Black Room

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hex

Hex

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blood Drinkers

The Blood Drinkers

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Matinee

Matinee

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hollywood Strangler Meets the Skid Row Slasher

The Hollywood Strangler Meets the Skid Row Slasher

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malpertuis

Malpertuis

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Edit this entry  
01
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry