• 5 Stars

    ★★★★

  • 2003

    ★★★

  • For Love

    ★★★★

  • We’re Too Good for This

  • About My Family During the Pandemic

    ★★

  • Kabibi

    ★★

  • Sunshine City

    ★★

  • Editing

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Günter Falls in Love

    ★★

  • I and the Stupid Boy

    ★★★★

  • Mėxed

    ★★★

  • Know the Grass

    ★★★★

  • Breaking Bread

    ★★

  • Abstraction

    ★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★

  • Love, Dad

    ★★★★

  • BABYBANGZ

    ★★★

  • Home

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Calving

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Inherent

    ★★★

  • Trivium: In the Court of the Dragon

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • The Right Words

    ★★★

  • Last Man Standing

    ★★

  • The Other End

    ★★★★

  • Nsenene

    ★★★★½

  • Hanging On

    ★★★

  • Fire in My Belly

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★

  • Army of the Dead

  • The Underground Railroad

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • HAND

    ★★★★½

  • Ieva

    ★★★★

  • Play It Safe

    ★★★

  • Learning Tagalog with Kayla

    ★★★

  • Happiness Is a Journey

    ★★

  • Two Girls and a Boat

    ★★★

  • The Thing That Ate the Birds

    ★★★½

  • Fern Brady: Power & Chaos

    ★★★

  • Shangri-La

    ★★

  • Girls' Night

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Earthbound

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Citadel

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • Titanic: Into the Heart of the Wreck

  • Cops and Robbers

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Songbird

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Breaking Bread

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Small Axe

  • Celebrating Ennio Morricone: - THE SECRETS BEHIND HIS GENIUS

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • King Rocker

    ★★★★