• A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Alone

    ★★★

  • Stump the Guesser

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • The Present

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Minari

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Downhill

    ★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Yes-People

  • Time

    ★★½

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Be Water

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • The Turning

    ★½

  • Genius Loci

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

  • Black and Blue

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • White Eye

  • The Addams Family

    ★★

  • Jexi

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Saria

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★★