Sort by

kmarus has logged 43 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blaze

Blaze

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Man of Her Own

No Man of Her Own

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Walk Alone

I Walk Alone

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Salesman

Salesman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry