Sort by

kmarus has logged 522 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Damsel

Damsel

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rancho Notorious

Rancho Notorious

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zidane: A 21st Century Portrait

Zidane: A 21st Century Portrait

2006
×
Edit this entry  
25
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Human Voice

The Human Voice

2018
×
Edit this entry  
10
Doom

Doom

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen Women

Thirteen Women

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Show Boat

Show Boat

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joy of Living

Joy of Living

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ann Vickers

Ann Vickers

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Silver Cord

The Silver Cord

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry