Sort by

KMahon37 has logged 172 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★½
Edit this entry  
19
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Ri¢hie Ri¢h

Ri¢hie Ri¢h

1994
×
★★
Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Year My Voice Broke

The Year My Voice Broke

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
California Split

California Split

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thieves Like Us

Thieves Like Us

1974
×
★★★
Edit this entry  
19
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Edit this entry