Sort by

KMahon37 has logged 246 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
About Alex

About Alex

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
15
22 July

22 July

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Des

Des

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
24
10 Years with Hayao Miyazaki

10 Years with Hayao Miyazaki

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry