Sort by

kenny has logged 18 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Closed for Storm

Closed for Storm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Tiger Rising

The Tiger Rising

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Not Okay

Not Okay

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry