Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blush

Blush

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry