Sort by
  • Red Riding Hood: After Ever After

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★★★

  • Rosaline

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Favorite Daughter

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Pretenders

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Resort to Love

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Plan B

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Bloodsuckers

    ★★★

  • Dear Future Children

    ★★★★★

  • Nico

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Jump, Darling

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Desperados

    ★★★½

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Dream Horse

  • Mama Weed

    ★★½

  • Dolittle

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★