Sort by
  • My Imaginary Country

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • My Tender Matador

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Women in Blue

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Amundsen

    ★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • Minding the Gap

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • Hot Girls Wanted

    ★★★

  • Amy

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Meru

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Summit

    ★★★

  • The Black Power Mixtape 1967-1975

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • Into the Wild

    ★★★½

  • Love Story

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★½

  • Love Actually

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Dumb and Dumber

    ★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Porco Rosso

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★

  • Quadrophenia

    ★★★½

  • Harold and Maude

    ★★★★