• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Why Him?

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Grown Ups

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Triangle

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★