Sort by

kjdson has logged 428 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Future Cops

Future Cops

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bloodsport: The Dark Kumite

Bloodsport: The Dark Kumite

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodsport III

Bloodsport III

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodsport II

Bloodsport II

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead for a Dollar

Dead for a Dollar

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead Aim

Dead Aim

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blacklight

Blacklight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Spirit

The Spirit

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Navy Seals

Navy Seals

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enemies Closer

Enemies Closer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bring Him Back Dead

Bring Him Back Dead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
S.W.A.T.: Under Siege

S.W.A.T.: Under Siege

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Retrograde

Retrograde

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bandit

Bandit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Furioza

Furioza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Name Is Vendetta

My Name Is Vendetta

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lesson Plan

Lesson Plan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Attack on Finland

Attack on Finland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Adrenalin: Fear the Rush

Adrenalin: Fear the Rush

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bloodmatch

Bloodmatch

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Annihilators

The Annihilators

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
McBain

McBain

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Far Cry

Far Cry

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
South Park: The 25th Anniversary Concert

South Park: The 25th Anniversary Concert

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry