Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
In Time

In Time

2011
×
★★
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unchain

Unchain

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Paradise Now

Paradise Now

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
PLUTO

PLUTO

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
200 Meters

200 Meters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★½
Edit this entry  
26
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Hollow Crown: Henry IV - Part 2

The Hollow Crown: Henry IV - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hollow Crown: Henry IV - Part 1

The Hollow Crown: Henry IV - Part 1

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hollow Crown: Richard II

The Hollow Crown: Richard II

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Like Twenty Impossibles

Like Twenty Impossibles

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Frontiers of Dreams and Fears

Frontiers of Dreams and Fears

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Children of Shatila

Children of Shatila

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maaveeran

Maaveeran

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★½
Edit this entry  
12
Circus of Life

Circus of Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Jawan

Jawan

2023
×
★★½
Edit this entry  
09
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Network

Network

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingdom

Kingdom

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Stargate

Stargate

1994
×
★★½
Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★½
Edit this entry