Sort by
  • Jawan

    ★★½

  • Maaveeran

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Covenant

    ★★½

  • BEEF

  • Hunger

    ★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Fursat

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Pathaan

    ★★★½

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★★½

  • I Came By

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • The Stranger

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Pada

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hellbound

  • All Too Well: The Short Film

  • Jai Bhim

    ★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Found

    ★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Maid

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • D.P.

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Sonny Boy

  • France

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The North Water

  • A Hero

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½