Sort by

kirsty🌙✨ has logged 125 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Obsessed

Obsessed

2009
×
★
Read the review Edit this entry  
23
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holiday Joy

Holiday Joy

2016
×
★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
Read the review Edit this entry  
06
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
25
Town Bloody Hall

Town Bloody Hall

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★
Read the review Edit this entry  
16
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry