Sort by

Kirk has logged 22 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sphere

Sphere

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X2

X2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
CHiPS

CHiPS

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Live Wire

Live Wire

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★
Read the review Edit this entry