Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pinocchio's Revenge

Pinocchio's Revenge

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry