Sort by

Kirk has logged 16 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry