• The Laundromat

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★½

  • Stronger

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Hurricane Bianca

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Everest

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • The DUFF

    ★★★½

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Unfriended

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • One Direction: This Is Us

    ★★★★★

  • Monsters University

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★★★

  • 3096 Days

    ★★★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Brave

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★★★

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★★

  • Bridesmaids

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Princess Protection Program

    ★★★★

  • Up

    ★★★★½