• Squid Game

    ★★

  • Voyagers

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★

  • Persian Lessons

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★★

  • Waterproof

    ★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Man Without Gravity

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Happy Jail

    ★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • The Kid

    ★★★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★

  • The Golden Glove

  • System Crasher

    ★★★★★

  • Paddleton

    ★★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Elsewhere - Alone in Africa

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Raus

    ★★★★

  • Atlas

    ★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Videoman

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Border

    ★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • 303

    ★★★½