joaquín has logged 111 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stealing Pulp Fiction

Stealing Pulp Fiction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nation's Pride

Nation's Pride

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry