• DC League of Super-Pets

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • medicament

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Long Toast

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Stealing Pulp Fiction

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ★½

  • Archive

    ★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The High Note

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Capone

    ★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½