Sort by
  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Booksellers

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Steven Arnold: Heavenly Bodies

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Bliss

    ★★★

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

  • Our Time

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★½

  • Roma

    ★★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Fugue

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Luz

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Summer of 84

    ★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Cold Skin

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½