Sort by

Andrew | A.J. has logged 26 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry