Sort by

Andrew | A.J. has logged 305 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
9

9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry