Sort by

Andrew | A.J. has logged 44 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Loving

Loving

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Blacks

Meet the Blacks

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scoop

Scoop

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
David Blaine: Beyond Magic

David Blaine: Beyond Magic

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cronos

Cronos

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry