Sort by

The King of Burbank has logged 25 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Animals

American Animals

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry