Brundle Fly has logged 30 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bedroom

The Bedroom

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Elliot

Elliot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Simon, King of the Witches

Simon, King of the Witches

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dusty II: Rusty's Revenge

Dusty II: Rusty's Revenge

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dusty

Dusty

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Budfoot

Budfoot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Baby

The Baby

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Angel Cop

Angel Cop

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Misty Green Sky

The Misty Green Sky

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Life

Life

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
Read the review Edit this entry