Brundle Fly has logged 200 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They're Playing with Fire

They're Playing with Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hitch Hike to Hell

Hitch Hike to Hell

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nest

The Nest

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Takeshita Performance 2: Godzilla vs Mito Komon

Takeshita Performance 2: Godzilla vs Mito Komon

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inferno of Torture

Inferno of Torture

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★½
Read prior review Edit this entry  
04
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★½
Read prior review Edit this entry  
04
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
We

We

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hogzilla

Hogzilla

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
04
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
Edit this entry  
02
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Edit this entry  
02
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Edit this entry