Sort by

Brundle Fly has logged 21 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
CSBSB (a Cat Sick Blues fan film)

CSBSB (a Cat Sick Blues fan film)

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imprint

Imprint

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
Read the review Edit this entry  
14
A Lonely Cow Weeps at Dawn

A Lonely Cow Weeps at Dawn

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Top Knot Detective

Top Knot Detective

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Vengeful Beauty

The Vengeful Beauty

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry