Sort by

Brundle Fly has logged 27 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grotesque

Grotesque

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lights Out

Lights Out

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Truth or Dare

Truth or Dare

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry