Sort by

Brundle Fly has logged 252 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tyson

Tyson

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Still Flowin The Movie

Still Flowin The Movie

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spidarlings

Spidarlings

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Funky Forest: The First Contact

Funky Forest: The First Contact

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Bolt

I Am Bolt

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
Read the review Edit this entry  
22
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
1922

1922

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry