Sort by

Rob has logged 88 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
UNDEFEATED - Garena Free Fire

UNDEFEATED - Garena Free Fire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stargate

Stargate

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Firewalker

Firewalker

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Falls

Mulholland Falls

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grand Canyonscope

Grand Canyonscope

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawaiian Holiday

Hawaiian Holiday

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Carter

Get Carter

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krull

Krull

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Grit

True Grit

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Be Cool

Be Cool

2005
×
★★
Read the review Edit this entry