Sort by

Rob has logged 42 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Man from Snowy River

The Man from Snowy River

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Taken

Taken

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doom

Doom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zero Charisma

Zero Charisma

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Predator: Dark Ages

Predator: Dark Ages

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Predator Holiday Special

The Predator Holiday Special

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Over Her Dead Body

Over Her Dead Body

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Next

Next

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beowulf

Beowulf

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cellular

Cellular

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Silencing

The Silencing

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Extraction

Extraction

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry