Sort by

Rob has logged 1,281 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shift

The Shift

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Silverado

Silverado

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man 2020

Man 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Man

Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summer Camp

Summer Camp

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Extinct

Extinct

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster

Monster

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brothers

Brothers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Pluto's Sweater

Pluto's Sweater

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Serenity

Serenity

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Little Girl Who Did Not Believe in Santa Claus

A Little Girl Who Did Not Believe in Santa Claus

1907
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Snowman

The Snowman

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooge; or Marley's Ghost

Scrooge; or Marley's Ghost

1901
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1910
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Infidel

Infidel

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Power

The Power

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Come Together

Come Together

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry