Sort by

RAED has logged 10 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry