Sort by

Kait has logged 71 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woodmans

The Woodmans

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pete Davidson: SMD

Pete Davidson: SMD

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Other People

Other People

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Feels

The Feels

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry