Sort by

Kait has logged 17 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry