Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby God

Baby God

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Queen

The Queen

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry