• Chicago Typewriter

    ★★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • EXO Planet #3 The EXO'rDIUM in Japan

    ★★★★½

  • Unforgettable

  • Less Than Human

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Mehua

    ★★★½

  • Dangal

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Goblin

    ★★★★½

  • Hi Stranger

    ★★★

  • My Annoying Brother

    ★★★★

  • The Legend of the Blue Sea

    ★★★

  • Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

    ★★★★½

  • EXO PLANET #2 The EXO'luxion in Seoul

    ★★★★

  • Are you lost in the world like me?

    ★★★

  • The K2

    ★★★

  • Your Lie in April

    ★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Scarlet Heart: Ryeo

    ★★★★

  • BIGBANG - World Tour [MADE] Final In Seoul

    ★★★★½

  • Love in the Moonlight

    ★★★

  • Boyka: Undisputed IV

    ★★

  • W: Two Worlds Apart

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Bounty Hunters

    ★★

  • Doctors

    ★★★½

  • Squad 38

    ★★★★

  • Daisy Chain

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Page Turner

    ★★½

  • EXO PLANET #2 The EXO'luxion in Japan

    ★★★★

  • Descendants of the Sun

    ★★★★

  • 2015 BTS Live The Most Beautiful Moment in Life (花樣年華) On Stage

    ★★★

  • Girls' Generation 4th Tour 'Phantasia' in Japan

    ★★★

  • Bajirao Mastani

    ★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

    ½

  • High-End Crush

    ★★½

  • The Misadventures of Rick and Morty

    ★★½

  • The Sad Man

    ★★★

  • Afternoon Class

    ★★★★½

  • She Was Pretty

    ★★★★

  • The Intern

    ★★★

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★★

  • SMTown: The Stage

    ★★★½

  • The Boy and the Beast

    ★★★½

  • EXO Planet #1 - THE LOST PLANET in SEOUL

    ★★★★½

  • I Remember You

    ★★★★

  • The Seat

    ★★

  • Youth

    ★★★★½

  • SHINee World IV

    ★★★★½

  • EXO Next Door

    ★★★½

  • Fire (Pożar)

    ★★★½

  • Twenty

    ★★★

  • Frozen Fever

    ★★★

  • Dry Hot Summers

    ★★★★

  • Kill Me, Heal Me

    ★★★★

  • Girls' Generation The Best Live

    ★★★

  • PK

    ★★★★

  • 2PM - 2PM ARENA TOUR 2014 «GENESIS OF 2PM»

    ★★★

  • Healer

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★★½

  • My Love, Don't Cross That River

    ★★★★★

  • Cart

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Happy New Year