Zay has logged 322 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Sindbad the Sailor

Sindbad the Sailor

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Heidi, Girl of the Alps

Heidi, Girl of the Alps

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Hello! Sandybell

Hello! Sandybell

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Name

My Name

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK ARENA TOUR 2018

BLACKPINK ARENA TOUR 2018 "SPECIAL FINAL IN KYOCERA DOME OSAKA"

2019
×
Edit this entry  
18
City Hunter

City Hunter

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Monster

Monster

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Remy, Nobody's Girl

Remy, Nobody's Girl

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aoki Densetsu Shoot!

Aoki Densetsu Shoot!

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Book of Fish

The Book of Fish

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
11
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Marriage Story: From the Pages to the Performances

Marriage Story: From the Pages to the Performances

2019
×
Edit this entry  
11
Mama is a 4th Grader

Mama is a 4th Grader

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Subway Time

The Subway Time

×
★★½
Edit this entry  
09
The Adventures of Tom Sawyer

The Adventures of Tom Sawyer

1980
×
★★★★
Edit this entry  
08
Princess Sara

Princess Sara

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thunder Jet: Raiders of the Galaxy Empire

Thunder Jet: Raiders of the Galaxy Empire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Secret Garden

The Secret Garden

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Legend of Snow White

The Legend of Snow White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
04
Robin Hood's Big Adventure

Robin Hood's Big Adventure

1990
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
03
The Story of Cinderella

The Story of Cinderella

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Secret of Cerulean Sand

Secret of Cerulean Sand

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Girls on Top

Girls on Top

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Swiss Family Robinson: Flone of the Mysterious Island

The Swiss Family Robinson: Flone of the Mysterious Island

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blue Spring Ride

Blue Spring Ride

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Baby and Me

Baby and Me

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Emily of New Moon

Emily of New Moon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magical Princess Minky Momo

Magical Princess Minky Momo

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Blue Spring Ride

Blue Spring Ride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Urgent Call of Palestine

The Urgent Call of Palestine

1973
×
★★½
Edit this entry  
27
Lost Universe

Lost Universe

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Offside

Offside

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Trip to Squash Land

The Trip to Squash Land

1967
×
★★★
Edit this entry  
23
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★
Edit this entry  
23
MeTube: August Sings Carmen 'Habanera'

MeTube: August Sings Carmen 'Habanera'

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Carmen Habanera

Carmen Habanera

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Super Junior World Tour - Super Show 4

Super Junior World Tour - Super Show 4

2013
×
Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Secret Goldfish

Secret Goldfish

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fan Dog

Fan Dog

2016
×
Edit this entry  
20
turnaround time

turnaround time

2016
×
Read the review Edit this entry