Sort by

Killian has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry