Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Till

Till

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
After Yang

After Yang

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry