Not Anna has logged 55 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In & Out

In & Out

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thinner

Thinner

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hours

Hours

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry