Not Anna has logged 553 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Great White

Great White

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Here Today

Here Today

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry